ТМ. Заключний тест

1. Назвіть НЕ правильне твердження при перетягуванні або перенесенні пораненого за допомогою двох рятувальників з метою переміщення його в укриття при наданні медичної допомоги в умовах обстрілу.
2. Який з нижчеперелічених варіантів відповіді НЕ є частиною надання медичної допомоги пораненому в умовах обстрілу?
3. Чому волокуші є кращими ніж лямки для волочіння
4. Затягнувши імпровізований джгут, ви повинні:
5. Область для введення декомпресійної голки при напруженому пневмотораксі
6. При наданні медичної допомоги в умовах обстрілу, яку з перерахованих дій слід виконати перед тим, як перенести пораненого в безпечне місце?
7. У пораненого сильна кровотеча із рани на голові. Чи будете ви накладати джгут?
8. Ви наклали індивідуальний перев"язувальний пакет на рану, що кровоточить, на передпліччі у потерпілого. Що ще вам слід зробити, щоб зупинити кровотечу?
9. Матеріал, згорнутий у «валик», що є частиною імпровізованої тиснучої пов"язки, поміщається:
10. Солдату проткнули груди ножем. Лезо увійшло в грудну клітку якраз над правим соском потерпілого, пробило грудну стінку, і було витягнено з грудей. Що, найімовірніше, відбудеться з пораненим далі?
11. Ви збираєтеся перевернути постраждалого з положення на животі у положення на спині. Що із наступного є правильним?
12. Перевертаючи пораненого на спину, однією рукою треба підтримувати його голову і шию. Що слід робити іншою рукою?
13. Ви збираєтеся накласти імпровізований джгут, зроблений з шматка марлі чи трикутної хустки. Джгут в складеному вигляді повинен бути шириною не менше:
14. У більшості випадків ноги постраждалого кладуть на тверду поверхню таким чином, щоб його ноги були дещо вище рівня його серця, для того, щоб вивести його із стану шоку. В яких із наведених обставин використовується інше положення?
15. Ви надаєте допомогу солдатові зі зламаною кісткою руки. Гострий уламок зламаної кістки проткнув шкіру та стирчить зовні із рани. Чи потрібно вам спробувати вправити кістку на місце перед накладенням шини?
16. Ви вставляєте носову трубку в ніс пораненого і відчуваєте опір. Що ви повинні зробити?
17. Ви надаєте допомогу у військово-польових умовах. Поранений непритомний, дихає самостійно, інших пошкоджень не виявлено. Що вам слід зробити?
18. Ви накладаєте шину на кінцівку постраждалого. Що із нижченаведеного є загальним правилом для виконання?
19. У якому положенні повинен знаходитись поранений під час оцінки ступеню поранення у військово-польових умовах?
20. Ви збираєтеся накласти джгут на місце травматичної ампутації, що знаходиться приблизно на 2-3 см нижче ліктьового суглоба. Яке з наступних місць є підходящим для накладення джгута:
21. Солдат був поранений у ліву ногу, але він досі може рухатися, підстрибуючи на правій нозі. Яку з нижчеперелічених дій вам слід виконати для того щоб перемістити пораненого в укриття?
22. Область введення голки знаходиться вздовж середньоключичної лінії пораненого. Що ще знаходиться на або близько цієї уявної лінії?
23. Як відрізняється процес оцінки поранень та надання першої допомоги постраждалому в польових умовах (жовта зона) та допомоги, що надається під обстрілом противника?
24. У потерпілого з правостороннім відкритим пораненням грудної клітини розвинувся напружений пневмоторакс. До чого це може призвести?
25. Ви вводите голку для ослаблення напруженого пневмотораксу. Як ви можете визначити, чи проткнула голка грудну стінку і чи перебуває кінчик голки в плевральній порожнині?
26. Ви наклали джгут солдату близько восьми годин тому. На даний момент бойова обстановка дозволяє евакуювати пораненого. Чи слід вам послабити джгут і спробувати зупинити кровотечу за допомогою компресійної пов"язки перед тим, як евакуювати пораненого?
27. Ви збираєтеся ввести голку, щоб послабити напружений пневмоторакс. Вам потрібно вибрати область введення голки, вона знаходиться:
28. Ви зупинили кровотечу у пораненого з глибокою раною на нозі та зробили ногу нерухомою. Постраждалого положили на носилки та збираються евакуювати повітряним транспортом. Що ще ви можете зробити, щоб допомогти пораненому?
29. Ви визначаєте рівень свідомості пораненого. Поранений говорить вам, що він був поранений в ногу і йому боляче. Як ви класифікуєте пораненого за шкалою AVPU?
30. У потерпілого з відкритим пораненням грудної клітини, якому раніше була накладена герметична оклюзійна пов"язка, виявляються первинні ознаки напруженого пневмотораксу. Що вам слід зробити?
31. Відкриваючи дихальні шляхи методом закидання голови/підняття підборіддя, сильно давити пальцями на м"які тканини під підборіддям
32. Ви наклали імпровізований джгут на ліву ногу пораненого. Який з наведених методів найкращий для позначки пораненого?
33. Волочіння за допомогою рук застосовується для переміщення постраждалого на такі відстані:
34. Чи вважається боєць-рятувальник солдатом-медиком?
35. Ви перевернули пораненого на спину. Що вам слід зробити з його руками?
36. Солдата поранили. Куля пройшла крізь ліву сторону грудної клітини, залишаючи вхідний і вихідний отвір. Якщо у вас немає оклюзійного пластиру для заклейки вхідного і вихідного отвору, який метод з нижчеперелічених є найбільш прийнятним для надання медичної допомоги?
37. Ваш підрозділ знаходиться в умовах наземного бою. Ви бачите, як солдат, як вам здалося підстрілений, впав. Ваш перший обов"язок:
38. Пораненого з напруженим пневмотораксом після проведення декомпресії грудної клітини з використанням голки евакуюють за допомогою носилок. Як його слід покласти?
39. Кровоспинний бинт (бойова марля) – Combat Gauze застосовується:
40. Ви збираєтеся застосувати метод пальцевого натискання, щоб зупинити сильну кровотечу з відкритої рани на стегні. Що вам треба використовувати, щоб чинити тиск на точку на передній центральній частині пахової складки, щоб притиснути артерію до кістки?
41. У солдата поранення грудної клітини. Ви не впевнені в тому, чи була пробита грудна стінка. Що вам слід зробити?
42. Яка головна причина смерті на полі бою, якої можна запобігти?
43. Пораненого доставили в пункт збору на немедичному транспортом засобі. Який з нижченаведених термінів для цього застосовується?
44. Що із нижченаведеного є вірним стосовно пораненого з пораненням стегна?
45. Ви збираєтеся надати допомогу пораненому солдату в умовах обстрілу. Які ваші перші дії після того, як ви до нього підійшли?
46. Ви супроводжуєте непритомного постраждалого при евакуації. Що вам слід робити?
47. Яке мнемонічне правило застосовується при наданні першої допомоги в тактичній медицині
48. Що потрібно зробити з носовою трубкою, перш ніж вставляти її в ніс пораненому?
49. Які ви знаєте три найбільш часті причини смерті на сучасному полі бою, якої можна запобігти?
50. Яка частина Ізраїльської компресійної пов"язки накладається безпосередньо на відкриту рану?
51. Ви накладаєте шину на кінцівку постраждалого. Що із нижче наведеного є загальним правилом для виконання?
52. Частина кінцівки нижче тиснучої пов"язки холодна на дотик і пластини нігтів кінцівки посиніли. Що ви повинні зробити?
53. Коли вам слід скласти план того, як витягти пораненого солдата з-під вогню противника?
54. Ви надаєте допомогу пораненому в умовах обстрілу. Які дії з нижченаведених вам слід виконати до переміщення потерпілого в безпечне місце?
55. У пораненого кровотеча з рани на нозі. Частина тканини брюк біля місця поранення прилипла до рани. Вам слід:
56. Назвіть ознаки коли необхідно вставити носоглотковий повітропровід пораненому, який дихає самостійно:
57. Ви бачите солдата, який сидить на землі. Ви наближуєтесь до солдата і запитуєте: «З вами все гаразд?». Солдат відповідає: «Так, але я вивихнув ногу, коли став на яму». Як ви визначите рівень свідомості у цього солдата за шкалою AVPU?
58. Ви і інший солдат перебуваєте на відкритій місцевості і на відстані один від одного, коли ви потрапляєте під вогневий вплив супротивника. Інший солдат поранений, але у свідомості і може вести вогонь. Що вам слід йому сказати?
59. Надання допомоги пораненим у військово-польових умовах здійснюється в три етапи. Зазначте правильну відповідь:
60. Ви збираєтеся дати болезаспокійливе та антибіотики з польової аптечки під час надання допомоги пораненому. Ви повинні скористатися:
61. Ви вставили носоглотковий повітропровід. Як слід укласти пораненого?
62. Коли ви проткнули плевральну порожнину ширококанальною голкою з катетером, вам слід
63. Ви і поранений перебуваєте в безпечному місці і у вас достатньо часу надати допомогу пораненому. В якій з наступних ситуацій ви будете накладати джгут без попередніх спроб зупинити кровотечу за допомогою давлючої пов"язки?
64. Ви наклали індивідуальний перев"язувальний пакет і застосували метод ручного тиску на рану у потерпілого на стегні, але кров продовжує сочитися через пов"язку. Що вам слід робити тепер?
65. Введення носоглоткового повітроводу проводиться при:
66. Нижню частину руки постраждалого відірвало. Ви наклали джгут. Що необхідно робити з культею?
67. Ви збираєтеся перевірити, чи дихає поранений. Як треба його покласти?
68. Вас поранили, і ви продовжуєте перебувати під вогневим впливом противника. Ви не можете вести вогонь у відповідь і поблизу немає укриття. Які ваші дії?
69. Ви надали допомогу потерпілому з відкритим пораненням грудної клітини. Поранений не хоче сидіти. Яким чином вам слід покласти потерпілого?
70. Які ознаки або симптоми можуть вказувати на те, що у потерпілого відкрите поранення грудної клітини
71. У яку ніздрю пораненого зазвичай вставляється носова трубка
72. При відкритті дихальних шляхів методом закидання голови/підняття підборіддя однією рукою слід натиснути на лоб пораненого. Як при цьому треба використати великий палець другої руки?
73. Після успішної вставки носоглоткового повітропроводу, його край повинен знаходитися
74. Поранений лежить не рухаючись. Він не відповідає на жодне ваше запитання або команди. Але він реагує, коли ви енергійно потираєте його грудну кістку (грудину) кісточками ваших пальців. Як ви класифікуєте пораненого за шкалою AVPU? Відмітьте відповідну літеру:
75. Чому необхідно заклеювати проникне поранення грудей?
76. Ви виявили солдата, що лежить без зовнішніх проявів ознак свідомості. Ви не знаходитеся під вогнем супротивника. Що ви повинні зробити в першу чергу в порядку надання допомоги солдатові?
77. Чому перед накладенням пов"язки вам необхідно прибрати весь одяг, що вільно прилягає до відкритого поранення у потерпілого?
78. У солдата кругла колота рана грудей, близько 2,5 см в діаметрі. У вас є герметичний матеріал наступних розмірів. Вам потрібно використовувати найменший шматок матеріалу, який підходить під певний розмір. Який розмір пластичного матеріалу з перерахованих нижче вам слід використовувати?
79. Чи правильний вислів «Хороша медицина – це завжди хороша тактика»?
80. Перевіряючи наявність дихання, потрібно:
81. Ви зупинили кровотечу із рани на стегні постраждалого. Постраждалий втратив багато крові. Його шкіра бліда, холодна та липка. Він прискорено дихає та поводить себе збуджено. Можливо, поранений потерпає від:
82. Затампонувавши рану кровоспинним бинтом (бойовою марлею) – Combat Gauze, вам слід негайно:
83. Яке з наступних тверджень є точним правилом затягування джгуту?
84. Чому з нижченаведеного буде віддаватися перевага для виготовлення імпровізованого джгута?
85. Ви наклали пораненому кровоспинний джгут на ногу до того, як відтягнули його в укриття. Що ви повинні зробити з джгутом після того, як ви потрапили в укриття?
86. Що з нижченаведеного накладається з наміром повної зупинки циркуляції крові у кінцівці?
87. Ви потрапили під вогонь противника. Ви і інший солдат разом сховалися. У іншого солдата серйозна кровотеча з рани на руці. Ви можете надати допомогу пораненому, не ставлячи під загрозу виконання вашої основної бойової задачі або себе самого. Яку допомогу вам слід надати пораненому?
88. Кровоспинний бинт (бойова марля) – Combat Gauze працює за рахунок:
89. Який з перелічених симптомів є основним критерієм напруженого пневмотораксу і вимагає введення декомпресійної голки?
90. Ви можете витягнути пораненого з-під вогню противника і перемістити в укриття. Чи слід вам також перемістити зброю пораненого в укриття?
91. Солдата з вашого батальйону було поранено. Ви надаєте першу допомогу у військово-польових умовах. Коли вам слід повідомити командира взводу про поранення солдата?
92. Солдату щойно відірвало передпліччя трохи вище зап"ястка. Кровотеча з місця ампутації несильна. Що вам слід зробити в першу чергу?
93. Метод «дивіться-слухайте-відчувайте» застосовується для того, щоб:
94. Що із наведеного нижче вам слід лікувати в першу чергу, якщо ви і поранений знаходитесь у захищеній зоні?
95. Яка причина смерті солдатів при веденні наземного бою є найбільш частою і тією, якої можна запобігти до їх попадання в медичний заклад? Відмітьте зайву причину.
96. Ви надаєте першу допомогу у зоні укриття. У пораненого на руці поріз із сильною кровотечею. Що вам слід зробити?
97. Ви тільки що наклали косинкову тиснучу пов"язку на рану у потерпілого на руці. За яких обставин ви будете послаблювати тиснучу пов"язку?
98. Перенесення на плечі – це типова техніка, здійснювана на практиці одним рятувальником. Чи застосовується ця техніка в сучасних умовах?
99. Ви перетинаєте поле бою після того, як бій скінчився та противник відійшов. Інший солдат натупає на міну, яка вибухає, наносячи йому сильне поранення стегна. Який вид допомоги ви надасте солдату?
100. Ознаки та симптоми напруженого пневмотораксу іноді важко визначити в бойовій обстановці. Тому вам слід виконати декомпресію грудної клітини за допомогою голки, якщо у потерпілого: