ТМ. Заключний тест

1. Ваш підрозділ знаходиться в умовах наземного бою. Ви бачите, як солдат, як вам здалося підстрілений, впав. Ваш перший обов"язок:
2. Ви надаєте допомогу пораненому в умовах обстрілу. Які дії з нижченаведених вам слід виконати до переміщення потерпілого в безпечне місце?
3. Надання допомоги пораненим у військово-польових умовах здійснюється в три етапи. Зазначте правильну відповідь:
4. Пораненого доставили в пункт збору на немедичному транспортом засобі. Який з нижченаведених термінів для цього застосовується?
5. Чи вважається боєць-рятувальник солдатом-медиком?
6. Які ви знаєте три найбільш часті причини смерті на сучасному полі бою, якої можна запобігти?
7. Яке мнемонічне правило застосовується при наданні першої допомоги в тактичній медицині
8. Яка причина смерті солдатів при веденні наземного бою є найбільш частою і тією, якої можна запобігти до їх попадання в медичний заклад? Відмітьте зайву причину.
9. При наданні медичної допомоги в умовах обстрілу, яку з перерахованих дій слід виконати перед тим, як перенести пораненого в безпечне місце?
10. Ви і інший солдат перебуваєте на відкритій місцевості і на відстані один від одного, коли ви потрапляєте під вогневий вплив супротивника. Інший солдат поранений, але у свідомості і може вести вогонь. Що вам слід йому сказати?
11. Ви потрапили під вогонь противника. Ви і інший солдат разом сховалися. У іншого солдата серйозна кровотеча з рани на руці. Ви можете надати допомогу пораненому, не ставлячи під загрозу виконання вашої основної бойової задачі або себе самого. Яку допомогу вам слід надати пораненому?
12. Ви збираєтеся надати допомогу пораненому солдату в умовах обстрілу. Які ваші перші дії після того, як ви до нього підійшли?
13. Поранений лежить не рухаючись. Він не відповідає на жодне ваше запитання або команди. Але він реагує, коли ви енергійно потираєте його грудну кістку (грудину) кісточками ваших пальців. Як ви класифікуєте пораненого за шкалою AVPU? Відмітьте відповідну літеру:
14. Ви визначаєте рівень свідомості пораненого. Поранений говорить вам, що він був поранений в ногу і йому боляче. Як ви класифікуєте пораненого за шкалою AVPU?
15. Коли вам слід скласти план того, як витягти пораненого солдата з-під вогню противника?
16. Вас поранили, і ви продовжуєте перебувати під вогневим впливом противника. Ви не можете вести вогонь у відповідь і поблизу немає укриття. Які ваші дії?
17. Ви можете витягнути пораненого з-під вогню противника і перемістити в укриття. Чи слід вам також перемістити зброю пораненого в укриття?
18. Солдат був поранений у ліву ногу, але він досі може рухатися, підстрибуючи на правій нозі. Яку з нижчеперелічених дій вам слід виконати для того щоб перемістити пораненого в укриття?
19. Ви наклали пораненому кровоспинний джгут на ногу до того, як відтягнули його в укриття. Що ви повинні зробити з джгутом після того, як ви потрапили в укриття?
20. Ви наклали джгут солдату близько восьми годин тому. На даний момент бойова обстановка дозволяє евакуювати пораненого. Чи слід вам послабити джгут і спробувати зупинити кровотечу за допомогою компресійної пов"язки перед тим, як евакуювати пораненого?
21. Введення носоглоткового повітроводу проводиться при:
22. Який з нижчеперелічених варіантів відповіді НЕ є частиною надання медичної допомоги пораненому в умовах обстрілу?
23. Назвіть НЕ правильне твердження при перетягуванні або перенесенні пораненого за допомогою двох рятувальників з метою переміщення його в укриття при наданні медичної допомоги в умовах обстрілу.
24. Ви перетинаєте поле бою після того, як бій скінчився та противник відійшов. Інший солдат натупає на міну, яка вибухає, наносячи йому сильне поранення стегна. Який вид допомоги ви надасте солдату?
25. Солдата з вашого батальйону було поранено. Ви надаєте першу допомогу у військово-польових умовах. Коли вам слід повідомити командира взводу про поранення солдата?
26. Ви бачите солдата, який сидить на землі. Ви наближуєтесь до солдата і запитуєте: «З вами все гаразд?». Солдат відповідає: «Так, але я вивихнув ногу, коли став на яму». Як ви визначите рівень свідомості у цього солдата за шкалою AVPU?
27. У якому положенні повинен знаходитись поранений під час оцінки ступеню поранення у військово-польових умовах?
28. Ви збираєтеся перевернути постраждалого з положення на животі у положення на спині. Що із наступного є правильним?
29. Ви перевернули пораненого на спину. Що вам слід зробити з його руками?
30. Ви надаєте допомогу у військово-польових умовах. Поранений непритомний, дихає самостійно, інших пошкоджень не виявлено. Що вам слід зробити?
31. Що із наведеного нижче вам слід лікувати в першу чергу, якщо ви і поранений знаходитесь у захищеній зоні?
32. Ви надаєте першу допомогу у зоні укриття. У пораненого на руці поріз із сильною кровотечею. Що вам слід зробити?
33. Метод «дивіться-слухайте-відчувайте» застосовується для того, щоб:
34. Чому необхідно заклеювати проникне поранення грудей?
35. У пораненого сильна кровотеча із рани на голові. Чи будете ви накладати джгут?
36. Ви надаєте допомогу солдатові зі зламаною кісткою руки. Гострий уламок зламаної кістки проткнув шкіру та стирчить зовні із рани. Чи потрібно вам спробувати вправити кістку на місце перед накладенням шини?
37. Ви накладаєте шину на кінцівку постраждалого. Що із нижче наведеного є загальним правилом для виконання?
38. Ви накладаєте шину на кінцівку постраждалого. Що із нижченаведеного є загальним правилом для виконання?
39. Що із нижченаведеного є вірним стосовно пораненого з пораненням стегна?
40. Ви збираєтеся дати болезаспокійливе та антибіотики з польової аптечки під час надання допомоги пораненому. Ви повинні скористатися:
41. Ви зупинили кровотечу із рани на стегні постраждалого. Постраждалий втратив багато крові. Його шкіра бліда, холодна та липка. Він прискорено дихає та поводить себе збуджено. Можливо, поранений потерпає від:
42. У більшості випадків ноги постраждалого кладуть на тверду поверхню таким чином, щоб його ноги були дещо вище рівня його серця, для того, щоб вивести його із стану шоку. В яких із наведених обставин використовується інше положення?
43. Ви зупинили кровотечу у пораненого з глибокою раною на нозі та зробили ногу нерухомою. Постраждалого положили на носилки та збираються евакуювати повітряним транспортом. Що ще ви можете зробити, щоб допомогти пораненому?
44. Як відрізняється процес оцінки поранень та надання першої допомоги постраждалому в польових умовах (жовта зона) та допомоги, що надається під обстрілом противника?
45. Ви супроводжуєте непритомного постраждалого при евакуації. Що вам слід робити?
46. Яка головна причина смерті на полі бою, якої можна запобігти?
47. Чому перед накладенням пов"язки вам необхідно прибрати весь одяг, що вільно прилягає до відкритого поранення у потерпілого?
48. У пораненого кровотеча з рани на нозі. Частина тканини брюк біля місця поранення прилипла до рани. Вам слід:
49. Яка частина Ізраїльської компресійної пов"язки накладається безпосередньо на відкриту рану?
50. Ви тільки що наклали косинкову тиснучу пов"язку на рану у потерпілого на руці. За яких обставин ви будете послаблювати тиснучу пов"язку?
51. Ви наклали індивідуальний перев"язувальний пакет на рану, що кровоточить, на передпліччі у потерпілого. Що ще вам слід зробити, щоб зупинити кровотечу?
52. Ви наклали індивідуальний перев"язувальний пакет і застосували метод ручного тиску на рану у потерпілого на стегні, але кров продовжує сочитися через пов"язку. Що вам слід робити тепер?
53. Матеріал, згорнутий у «валик», що є частиною імпровізованої тиснучої пов"язки, поміщається:
54. Частина кінцівки нижче тиснучої пов"язки холодна на дотик і пластини нігтів кінцівки посиніли. Що ви повинні зробити?
55. Ви збираєтеся застосувати метод пальцевого натискання, щоб зупинити сильну кровотечу з відкритої рани на стегні. Що вам треба використовувати, щоб чинити тиск на точку на передній центральній частині пахової складки, щоб притиснути артерію до кістки?
56. Кровоспинний бинт (бойова марля) – Combat Gauze застосовується:
57. Затампонувавши рану кровоспинним бинтом (бойовою марлею) – Combat Gauze, вам слід негайно:
58. Кровоспинний бинт (бойова марля) – Combat Gauze працює за рахунок:
59. Що з нижченаведеного накладається з наміром повної зупинки циркуляції крові у кінцівці?
60. Ви і поранений перебуваєте в безпечному місці і у вас достатньо часу надати допомогу пораненому. В якій з наступних ситуацій ви будете накладати джгут без попередніх спроб зупинити кровотечу за допомогою давлючої пов"язки?
61. Чому з нижченаведеного буде віддаватися перевага для виготовлення імпровізованого джгута?
62. Ви збираєтеся накласти імпровізований джгут, зроблений з шматка марлі чи трикутної хустки. Джгут в складеному вигляді повинен бути шириною не менше:
63. Ви збираєтеся накласти джгут на місце травматичної ампутації, що знаходиться приблизно на 2-3 см нижче ліктьового суглоба. Яке з наступних місць є підходящим для накладення джгута:
64. Солдату щойно відірвало передпліччя трохи вище зап"ястка. Кровотеча з місця ампутації несильна. Що вам слід зробити в першу чергу?
65. Яке з наступних тверджень є точним правилом затягування джгуту?
66. Затягнувши імпровізований джгут, ви повинні:
67. Нижню частину руки постраждалого відірвало. Ви наклали джгут. Що необхідно робити з культею?
68. Ви наклали імпровізований джгут на ліву ногу пораненого. Який з наведених методів найкращий для позначки пораненого?
69. Ви виявили солдата, що лежить без зовнішніх проявів ознак свідомості. Ви не знаходитеся під вогнем супротивника. Що ви повинні зробити в першу чергу в порядку надання допомоги солдатові?
70. Ви збираєтеся перевірити, чи дихає поранений. Як треба його покласти?
71. При відкритті дихальних шляхів методом закидання голови/підняття підборіддя однією рукою слід натиснути на лоб пораненого. Як при цьому треба використати великий палець другої руки?
72. Відкриваючи дихальні шляхи методом закидання голови/підняття підборіддя, сильно давити пальцями на м"які тканини під підборіддям
73. Перевертаючи пораненого на спину, однією рукою треба підтримувати його голову і шию. Що слід робити іншою рукою?
74. Перевіряючи наявність дихання, потрібно:
75. Назвіть ознаки коли необхідно вставити носоглотковий повітропровід пораненому, який дихає самостійно:
76. Що потрібно зробити з носовою трубкою, перш ніж вставляти її в ніс пораненому?
77. У яку ніздрю пораненого зазвичай вставляється носова трубка
78. Ви вставляєте носову трубку в ніс пораненого і відчуваєте опір. Що ви повинні зробити?
79. Після успішної вставки носоглоткового повітропроводу, його край повинен знаходитися
80. Ви вставили носоглотковий повітропровід. Як слід укласти пораненого?
81. Солдату проткнули груди ножем. Лезо увійшло в грудну клітку якраз над правим соском потерпілого, пробило грудну стінку, і було витягнено з грудей. Що, найімовірніше, відбудеться з пораненим далі?
82. У солдата поранення грудної клітини. Ви не впевнені в тому, чи була пробита грудна стінка. Що вам слід зробити?
83. Які ознаки або симптоми можуть вказувати на те, що у потерпілого відкрите поранення грудної клітини
84. Солдата поранили. Куля пройшла крізь ліву сторону грудної клітини, залишаючи вхідний і вихідний отвір. Якщо у вас немає оклюзійного пластиру для заклейки вхідного і вихідного отвору, який метод з нижчеперелічених є найбільш прийнятним для надання медичної допомоги?
85. У солдата кругла колота рана грудей, близько 2,5 см в діаметрі. У вас є герметичний матеріал наступних розмірів. Вам потрібно використовувати найменший шматок матеріалу, який підходить під певний розмір. Який розмір пластичного матеріалу з перерахованих нижче вам слід використовувати?
86. Ви надали допомогу потерпілому з відкритим пораненням грудної клітини. Поранений не хоче сидіти. Яким чином вам слід покласти потерпілого?
87. У потерпілого з правостороннім відкритим пораненням грудної клітини розвинувся напружений пневмоторакс. До чого це може призвести?
88. У потерпілого з відкритим пораненням грудної клітини, якому раніше була накладена герметична оклюзійна пов"язка, виявляються первинні ознаки напруженого пневмотораксу. Що вам слід зробити?
89. Який з перелічених симптомів є основним критерієм напруженого пневмотораксу і вимагає введення декомпресійної голки?
90. Ви збираєтеся ввести голку, щоб послабити напружений пневмоторакс. Вам потрібно вибрати область введення голки, вона знаходиться:
91. Область для введення декомпресійної голки при напруженому пневмотораксі
92. Область введення голки знаходиться вздовж середньоключичної лінії пораненого. Що ще знаходиться на або близько цієї уявної лінії?
93. Ви вводите голку для ослаблення напруженого пневмотораксу. Як ви можете визначити, чи проткнула голка грудну стінку і чи перебуває кінчик голки в плевральній порожнині?
94. Коли ви проткнули плевральну порожнину ширококанальною голкою з катетером, вам слід
95. Пораненого з напруженим пневмотораксом після проведення декомпресії грудної клітини з використанням голки евакуюють за допомогою носилок. Як його слід покласти?
96. Ознаки та симптоми напруженого пневмотораксу іноді важко визначити в бойовій обстановці. Тому вам слід виконати декомпресію грудної клітини за допомогою голки, якщо у потерпілого:
97. Чи правильний вислів «Хороша медицина – це завжди хороша тактика»?
98. Перенесення на плечі – це типова техніка, здійснювана на практиці одним рятувальником. Чи застосовується ця техніка в сучасних умовах?
99. Волочіння за допомогою рук застосовується для переміщення постраждалого на такі відстані:
100. Чому волокуші є кращими ніж лямки для волочіння