ТМ. Заключний тест

1. Ви накладаєте шину на кінцівку постраждалого. Що із нижче наведеного є загальним правилом для виконання?
2. Що з нижченаведеного накладається з наміром повної зупинки циркуляції крові у кінцівці?
3. Ви перетинаєте поле бою після того, як бій скінчився та противник відійшов. Інший солдат натупає на міну, яка вибухає, наносячи йому сильне поранення стегна. Який вид допомоги ви надасте солдату?
4. Чи правильний вислів «Хороша медицина – це завжди хороша тактика»?
5. При відкритті дихальних шляхів методом закидання голови/підняття підборіддя однією рукою слід натиснути на лоб пораненого. Як при цьому треба використати великий палець другої руки?
6. Пораненого доставили в пункт збору на немедичному транспортом засобі. Який з нижченаведених термінів для цього застосовується?
7. Вас поранили, і ви продовжуєте перебувати під вогневим впливом противника. Ви не можете вести вогонь у відповідь і поблизу немає укриття. Які ваші дії?
8. Ви наклали імпровізований джгут на ліву ногу пораненого. Який з наведених методів найкращий для позначки пораненого?
9. Ви накладаєте шину на кінцівку постраждалого. Що із нижченаведеного є загальним правилом для виконання?
10. У потерпілого з правостороннім відкритим пораненням грудної клітини розвинувся напружений пневмоторакс. До чого це може призвести?
11. У солдата поранення грудної клітини. Ви не впевнені в тому, чи була пробита грудна стінка. Що вам слід зробити?
12. Чому волокуші є кращими ніж лямки для волочіння
13. Кровоспинний бинт (бойова марля) – Combat Gauze застосовується:
14. Затампонувавши рану кровоспинним бинтом (бойовою марлею) – Combat Gauze, вам слід негайно:
15. Ви можете витягнути пораненого з-під вогню противника і перемістити в укриття. Чи слід вам також перемістити зброю пораненого в укриття?
16. Яка причина смерті солдатів при веденні наземного бою є найбільш частою і тією, якої можна запобігти до їх попадання в медичний заклад? Відмітьте зайву причину.
17. Ви наклали джгут солдату близько восьми годин тому. На даний момент бойова обстановка дозволяє евакуювати пораненого. Чи слід вам послабити джгут і спробувати зупинити кровотечу за допомогою компресійної пов"язки перед тим, як евакуювати пораненого?
18. Ви збираєтеся дати болезаспокійливе та антибіотики з польової аптечки під час надання допомоги пораненому. Ви повинні скористатися:
19. Ви збираєтеся ввести голку, щоб послабити напружений пневмоторакс. Вам потрібно вибрати область введення голки, вона знаходиться:
20. Ви зупинили кровотечу у пораненого з глибокою раною на нозі та зробили ногу нерухомою. Постраждалого положили на носилки та збираються евакуювати повітряним транспортом. Що ще ви можете зробити, щоб допомогти пораненому?
21. Область введення голки знаходиться вздовж середньоключичної лінії пораненого. Що ще знаходиться на або близько цієї уявної лінії?
22. Перевертаючи пораненого на спину, однією рукою треба підтримувати його голову і шию. Що слід робити іншою рукою?
23. У солдата кругла колота рана грудей, близько 2,5 см в діаметрі. У вас є герметичний матеріал наступних розмірів. Вам потрібно використовувати найменший шматок матеріалу, який підходить під певний розмір. Який розмір пластичного матеріалу з перерахованих нижче вам слід використовувати?
24. Ви зупинили кровотечу із рани на стегні постраждалого. Постраждалий втратив багато крові. Його шкіра бліда, холодна та липка. Він прискорено дихає та поводить себе збуджено. Можливо, поранений потерпає від:
25. Ви збираєтеся накласти імпровізований джгут, зроблений з шматка марлі чи трикутної хустки. Джгут в складеному вигляді повинен бути шириною не менше:
26. Ви виявили солдата, що лежить без зовнішніх проявів ознак свідомості. Ви не знаходитеся під вогнем супротивника. Що ви повинні зробити в першу чергу в порядку надання допомоги солдатові?
27. Ви тільки що наклали косинкову тиснучу пов"язку на рану у потерпілого на руці. За яких обставин ви будете послаблювати тиснучу пов"язку?
28. Кровоспинний бинт (бойова марля) – Combat Gauze працює за рахунок:
29. Ви і поранений перебуваєте в безпечному місці і у вас достатньо часу надати допомогу пораненому. В якій з наступних ситуацій ви будете накладати джгут без попередніх спроб зупинити кровотечу за допомогою давлючої пов"язки?
30. Ви визначаєте рівень свідомості пораненого. Поранений говорить вам, що він був поранений в ногу і йому боляче. Як ви класифікуєте пораненого за шкалою AVPU?
31. Ви наклали індивідуальний перев"язувальний пакет на рану, що кровоточить, на передпліччі у потерпілого. Що ще вам слід зробити, щоб зупинити кровотечу?
32. Частина кінцівки нижче тиснучої пов"язки холодна на дотик і пластини нігтів кінцівки посиніли. Що ви повинні зробити?
33. Область для введення декомпресійної голки при напруженому пневмотораксі
34. Яка частина Ізраїльської компресійної пов"язки накладається безпосередньо на відкриту рану?
35. Ви вставляєте носову трубку в ніс пораненого і відчуваєте опір. Що ви повинні зробити?
36. Ви вставили носоглотковий повітропровід. Як слід укласти пораненого?
37. Які ви знаєте три найбільш часті причини смерті на сучасному полі бою, якої можна запобігти?
38. Який з нижчеперелічених варіантів відповіді НЕ є частиною надання медичної допомоги пораненому в умовах обстрілу?
39. Нижню частину руки постраждалого відірвало. Ви наклали джгут. Що необхідно робити з культею?
40. Ви збираєтеся перевірити, чи дихає поранений. Як треба його покласти?
41. Поранений лежить не рухаючись. Він не відповідає на жодне ваше запитання або команди. Але він реагує, коли ви енергійно потираєте його грудну кістку (грудину) кісточками ваших пальців. Як ви класифікуєте пораненого за шкалою AVPU? Відмітьте відповідну літеру:
42. Ваш підрозділ знаходиться в умовах наземного бою. Ви бачите, як солдат, як вам здалося підстрілений, впав. Ваш перший обов"язок:
43. Коли вам слід скласти план того, як витягти пораненого солдата з-під вогню противника?
44. Яке з наступних тверджень є точним правилом затягування джгуту?
45. Ви і інший солдат перебуваєте на відкритій місцевості і на відстані один від одного, коли ви потрапляєте під вогневий вплив супротивника. Інший солдат поранений, але у свідомості і може вести вогонь. Що вам слід йому сказати?
46. Назвіть НЕ правильне твердження при перетягуванні або перенесенні пораненого за допомогою двох рятувальників з метою переміщення його в укриття при наданні медичної допомоги в умовах обстрілу.
47. Чому з нижченаведеного буде віддаватися перевага для виготовлення імпровізованого джгута?
48. Як відрізняється процес оцінки поранень та надання першої допомоги постраждалому в польових умовах (жовта зона) та допомоги, що надається під обстрілом противника?
49. Введення носоглоткового повітроводу проводиться при:
50. Солдат був поранений у ліву ногу, але він досі може рухатися, підстрибуючи на правій нозі. Яку з нижчеперелічених дій вам слід виконати для того щоб перемістити пораненого в укриття?
51. У пораненого кровотеча з рани на нозі. Частина тканини брюк біля місця поранення прилипла до рани. Вам слід:
52. Пораненого з напруженим пневмотораксом після проведення декомпресії грудної клітини з використанням голки евакуюють за допомогою носилок. Як його слід покласти?
53. Ви надаєте першу допомогу у зоні укриття. У пораненого на руці поріз із сильною кровотечею. Що вам слід зробити?
54. Що із нижченаведеного є вірним стосовно пораненого з пораненням стегна?
55. Ви надаєте допомогу у військово-польових умовах. Поранений непритомний, дихає самостійно, інших пошкоджень не виявлено. Що вам слід зробити?
56. Відкриваючи дихальні шляхи методом закидання голови/підняття підборіддя, сильно давити пальцями на м"які тканини під підборіддям
57. Ви збираєтеся надати допомогу пораненому солдату в умовах обстрілу. Які ваші перші дії після того, як ви до нього підійшли?
58. Надання допомоги пораненим у військово-польових умовах здійснюється в три етапи. Зазначте правильну відповідь:
59. Ви надаєте допомогу пораненому в умовах обстрілу. Які дії з нижченаведених вам слід виконати до переміщення потерпілого в безпечне місце?
60. У якому положенні повинен знаходитись поранений під час оцінки ступеню поранення у військово-польових умовах?
61. Солдату проткнули груди ножем. Лезо увійшло в грудну клітку якраз над правим соском потерпілого, пробило грудну стінку, і було витягнено з грудей. Що, найімовірніше, відбудеться з пораненим далі?
62. У яку ніздрю пораненого зазвичай вставляється носова трубка
63. Перенесення на плечі – це типова техніка, здійснювана на практиці одним рятувальником. Чи застосовується ця техніка в сучасних умовах?
64. Що із наведеного нижче вам слід лікувати в першу чергу, якщо ви і поранений знаходитесь у захищеній зоні?
65. Яка головна причина смерті на полі бою, якої можна запобігти?
66. У пораненого сильна кровотеча із рани на голові. Чи будете ви накладати джгут?
67. У потерпілого з відкритим пораненням грудної клітини, якому раніше була накладена герметична оклюзійна пов"язка, виявляються первинні ознаки напруженого пневмотораксу. Що вам слід зробити?
68. Ви перевернули пораненого на спину. Що вам слід зробити з його руками?
69. Метод «дивіться-слухайте-відчувайте» застосовується для того, щоб:
70. Яке мнемонічне правило застосовується при наданні першої допомоги в тактичній медицині
71. Чому перед накладенням пов"язки вам необхідно прибрати весь одяг, що вільно прилягає до відкритого поранення у потерпілого?
72. Ви бачите солдата, який сидить на землі. Ви наближуєтесь до солдата і запитуєте: «З вами все гаразд?». Солдат відповідає: «Так, але я вивихнув ногу, коли став на яму». Як ви визначите рівень свідомості у цього солдата за шкалою AVPU?
73. Чому необхідно заклеювати проникне поранення грудей?
74. Чи вважається боєць-рятувальник солдатом-медиком?
75. Солдата поранили. Куля пройшла крізь ліву сторону грудної клітини, залишаючи вхідний і вихідний отвір. Якщо у вас немає оклюзійного пластиру для заклейки вхідного і вихідного отвору, який метод з нижчеперелічених є найбільш прийнятним для надання медичної допомоги?
76. Ви потрапили під вогонь противника. Ви і інший солдат разом сховалися. У іншого солдата серйозна кровотеча з рани на руці. Ви можете надати допомогу пораненому, не ставлячи під загрозу виконання вашої основної бойової задачі або себе самого. Яку допомогу вам слід надати пораненому?
77. При наданні медичної допомоги в умовах обстрілу, яку з перерахованих дій слід виконати перед тим, як перенести пораненого в безпечне місце?
78. Ви наклали індивідуальний перев"язувальний пакет і застосували метод ручного тиску на рану у потерпілого на стегні, але кров продовжує сочитися через пов"язку. Що вам слід робити тепер?
79. Волочіння за допомогою рук застосовується для переміщення постраждалого на такі відстані:
80. У більшості випадків ноги постраждалого кладуть на тверду поверхню таким чином, щоб його ноги були дещо вище рівня його серця, для того, щоб вивести його із стану шоку. В яких із наведених обставин використовується інше положення?
81. Ви супроводжуєте непритомного постраждалого при евакуації. Що вам слід робити?
82. Який з перелічених симптомів є основним критерієм напруженого пневмотораксу і вимагає введення декомпресійної голки?
83. Які ознаки або симптоми можуть вказувати на те, що у потерпілого відкрите поранення грудної клітини
84. Коли ви проткнули плевральну порожнину ширококанальною голкою з катетером, вам слід
85. Ви збираєтеся застосувати метод пальцевого натискання, щоб зупинити сильну кровотечу з відкритої рани на стегні. Що вам треба використовувати, щоб чинити тиск на точку на передній центральній частині пахової складки, щоб притиснути артерію до кістки?
86. Солдату щойно відірвало передпліччя трохи вище зап"ястка. Кровотеча з місця ампутації несильна. Що вам слід зробити в першу чергу?
87. Що потрібно зробити з носовою трубкою, перш ніж вставляти її в ніс пораненому?
88. Ви вводите голку для ослаблення напруженого пневмотораксу. Як ви можете визначити, чи проткнула голка грудну стінку і чи перебуває кінчик голки в плевральній порожнині?
89. Ознаки та симптоми напруженого пневмотораксу іноді важко визначити в бойовій обстановці. Тому вам слід виконати декомпресію грудної клітини за допомогою голки, якщо у потерпілого:
90. Перевіряючи наявність дихання, потрібно:
91. Ви наклали пораненому кровоспинний джгут на ногу до того, як відтягнули його в укриття. Що ви повинні зробити з джгутом після того, як ви потрапили в укриття?
92. Назвіть ознаки коли необхідно вставити носоглотковий повітропровід пораненому, який дихає самостійно:
93. Ви збираєтеся накласти джгут на місце травматичної ампутації, що знаходиться приблизно на 2-3 см нижче ліктьового суглоба. Яке з наступних місць є підходящим для накладення джгута:
94. Після успішної вставки носоглоткового повітропроводу, його край повинен знаходитися
95. Затягнувши імпровізований джгут, ви повинні:
96. Матеріал, згорнутий у «валик», що є частиною імпровізованої тиснучої пов"язки, поміщається:
97. Ви надали допомогу потерпілому з відкритим пораненням грудної клітини. Поранений не хоче сидіти. Яким чином вам слід покласти потерпілого?
98. Солдата з вашого батальйону було поранено. Ви надаєте першу допомогу у військово-польових умовах. Коли вам слід повідомити командира взводу про поранення солдата?
99. Ви надаєте допомогу солдатові зі зламаною кісткою руки. Гострий уламок зламаної кістки проткнув шкіру та стирчить зовні із рани. Чи потрібно вам спробувати вправити кістку на місце перед накладенням шини?
100. Ви збираєтеся перевернути постраждалого з положення на животі у положення на спині. Що із наступного є правильним?