Тактична медицина (NEW!)

он лайн курс

Причиною створення розділу «Тактична медицина» стала неочікувана російсько-українська війна, яка виявила на першому етапі повну неготовність Збройних сил України (ЗСУ) та суспільства до забезпечення виживання військових та населення уражених сучасними видами зброї під час ведення бойових дій.

На початку цієї війни за деякими даними до 30% поранених, яких можна було врятувати, гинуло. Навіть під час Другої світової війни цей показник в Червоній армії не перевищував 25%. Чи були невідворотними такі неймовірні втрати? Порівняймо. У військових конфліктах, в яких беруть участь армії країн членів НАТО гине не більше 3% поранених, яких можливо врятувати! При чому, якщо в ЗСУ головна задача  — не дати загинути тим, кого можна врятувати, то медицина країн альянсу вже успішно вирішує завдання вищого рівня — порятунку тих, хто завжди вважався безнадійним і гинув у 100 % випадків. Британські військові медики повідомляють, що їм тепер вдається врятувати 25 % таких «безнадійно» уражених.

Цьому сприяє доступна сучасна високотехнологічна медична допомога кращих клінік, ретельно розроблена схема евакуації поранених, що дозволяє розпочати надавати спеціалізовану висококваліфіковану лікарську допомогу не пізніше ніж через годину після  поранення, вчасно розпочата якісна перша домедична та медична допомога.

Ранній початок лікарської допомоги є  фактором, який значно покращує шанси на виживання та відновлення функцій у пораненного. Тому існує поняття ‘золотої години»  — першої години після поранення, протягом якої повинно розпочатись надання кваліфікованої лікарської допомоги.

Кожний боєць будь-якої  сучасної західної армії, крім майстерного володіння озброєнням, фізичної та тактичної підготовки, досконало володіє прийомами надання медичної допомоги в бойових умовах. Більше того, він завжди впевнений, що його товариші також будуть знати, що робити в разі його поранення і нададуть допомогу, як тільки умови бою це дозволять. Українські вояки нарешті теж мають бути впевнені у кваліфікації своїх товаришів і самі повинні знати, вміти та бути готовими надати першу допомогу, коли вона знадобиться. Питання повинно стояти так, що боєць, який не володіє знаннями з Тактичної медицини  є небезпечним сам для себе та своїх товаришів.

Цей розділ Тактичної медицини Курсу ПМД онлайн розрахований на навчання базовим навичкам бійців ЗСУ для надання ними само- та взаємодопомоги в умовах бойових дій. Також матеріали розділу будуть корисні при підготовці бійців-рятувальників (санітарів), парамедиків (санінструкторів) військових підрозділів, а також мобілізованим цивільним фельдшерам та лікарям у наданні першої домедичної та медичної допомоги в зонах обстрілу, укриття та на етапах евакуації поранених.

Теоретична підготовка, отримана за допомогою цього курсу, повинна бути обов’язково підкріплена практичними навчаннями з надання першої допомоги в зонах обстрілу та укриття, способам евакуації поранених, по користуванню сучасною тактичною аптечкою. Щотижневі практичні заняття та здача нормативів особовим складом Збройних Сил значно збільшить шанси на порятунок бійців в разі їх поранення.

Курс Тактичної медицини побудований на загальних принципах Курсу ПМД он-лайн з покроковою методикою подачі матеріалу, з можливістю самоперевірки за допомогою тесту та отримання сертифікату в разі досконалого засвоєння матеріалу курсу ТМ та отримання за результатами тестування 100% правильних відповідей.

Почнемо вивчення Тактичної медицини з розгляду її загальних понять.