Загальна інформація

Щорічно десятки тисяч людей в Україні гинуть від нещасних випадків. Значну частину з цих людей можна було би врятувати, якби поруч був хтось, хто володів би основами надання першої медичної допомоги (ПМД).
Курси ПМД дуже популярні та поширені в усьому світі. Значна частина населення в багатьох країнах володіє мінімальними навичками першої допомоги завдяки таким курсам, що даються у спеціальних навчальних центрах чи в інтернеті.
В нашій країні достовірна та сучасна інформація з першої допомоги ще не є загальнодоступною, тому Україна поки що значно відстає у вмінні та готовності населення надати ПМД постраждалому.
Національна скаутська організація України Пласт вже протягом століття готує своїх членів до викликів, які ставить їм життя. В тому числі вчить пластунів наданню першої медичної допомоги постраждалим.
Сучасні технології та багаторічний досвід Пласту призвів до створення цього унікального самокерованого покрокового курсу, який з 2012 року допомагає пластунам, які готуються до здачі вмілості ПМД, а також є корисним кожній людині, що хоче оволодіти необхідними навичками та бути напоготові прийти на допомогу постраждалому.
«Курс ПМД он-лайн» є економічно ефективним, тому що значно економить час та кошти людям, яким необхідно навчитись основам життєзабезпечення, але які не мають можливості відвідувати тривалі та дорогі лекції викладачів.

Кожний покроковий урок з надання першої допомоги ретельно пояснює всі ключові моменти з мінімальним використанням спеціальних термінів та містить в кінці корисний розділ з підсумками та узагальненнями. Закінчується кожний урок коротким тестом, який не тільки перевірить отриманні знання, але ще раз нагадає всі ключові моменти і надасть вам впевненості тоді, коли треба буде швидко та правильно діяти в надзвичайній ситуації.

Для уникнення непорозумінь зазначимо, що в нашому курсі використовується термін «Перша медична допомога», тому що цей термін історично вживається в скаутській організації Пласт. Але при цьому треба розуміти, що мова йде  саме про першу ДОмедичну допомогу.

«Курс ПМД он-лайн» складається з трьох частин:
1) Основи першої допомоги (ОПД) — перша медична допомога при найбільш поширених станах, що викликають різного ступеню важкості загрози здоров’ю та життю постраждалого;
2) В окрему частину виділена перша медична допомога при зупинці серця та дихання — стані який вимагає оживлення, або проведення комплексу заходів з Серцево-легеневої реанімації (СЛР).
3) Третя частина додаткова — дії в екстремальних ситуаціях. Ці дії не є власне першою медичною допомогою, але саме ці ситуації, при невмілому поводженні в них, призводять до станів, які і потребують в подальшому надання ПМД.

Всі процедури та методи життєзабезпечення показані в цьому безкоштовному курсі відповідають вимогам пластових вмілостей з ПМД першої та другої проби, протоколам МОЗ України з порядку надання домедичної допомоги особам при невідкладних станах, дотримуються останніх керівних вказівок Червоного Хреста та Американської асоціації серця, і призначені для забезпечення слухачів когнітивними навичками, необхідними для надання ПМД та проведення СЛР в разі надзвичайних ситуацій.

Ми пропонуємо отримати сертифікат з ПМД після успішного завершення курсу.

Сертифікат дійсний протягом двох років.

Сертифікат підтверджує достатній рівень теоретичних знань і свідчить про готовність його володаря до інтенсивного засвоєння практичних навичок на пластових вишколах з ПМД для отриманням пластової вмілості ПМД 1-ої чи 2-ої проби.

Як користуватись сайтом.

Сайт являє собою самокерований покроковий «Курс ПМД он-лайн».  Кожний студент сам обирає швидкість та напрямок навчання. Для успішного закінчення всього курсу та отримання Сертифікату необхідно пройти всі три розділи: 1) ОПД; 2) СЛР; 3) Екстрім.
Курс є покроковим. Тобто почавши прямо з цієї сторінки, ви можете переходити до наступного кроку за посиланням в кінці кожної сторінки аж до закінчення всього курсу.  Почати навчання можна з будь-якого з трьох розділів.

В горизонтальному меню, що знаходиться у верхній частині ви можете зайти в один з трьох навчальних розділів (вони також представлені внизу цієї сторінки),  а також розділи Тестування та Сертифікації.  Також тут знаходяться допоміжні розділи: Загальної інформації та Зворотнього зв’язку.

Обравши будь-який з навчальних розділів ви покроково будете проведені через всі його теми до підсумків та тестування. В лівій частині кожної сторінки ви можете бачити всі теми розділу та перейти до будь-якої  з них, щоби повторити або ознайомитися із її змістом.

В залежності від початкового рівня підготовки студента та обраного темпу для засвоєння теоретичного курсу необхідно від кількох годин до кількох днів чи тижнів.

Для отримання сертифікату про успішне закінчення теоретичного  «Курсу ПМД он-лайн» необхідно пройти тестування у кожному розділі курсу та скласти заключний екзаменаційний тест.

Для проходження навчання реєстрація на сайті не обов’язкова,  але якщо ви хочете пройти тести та мати сертифікат  про закінчення «Курсу ПМД он-лайн» вам необхідно пройти просту процедуру реєстрації.

 Бажаємо успіхів!

     Перейти до розділу:

  ОПД                                   СЛР                               Екстрім

емблема малаПісля початку війни на Сході України добавлено розділ ТАКТИЧНА МЕДИЦИНА. Цей розділ створено для українських військових, і він не є в програмі цивільного курсу. Тестові завдання розділу ТМ не обов’язкові для отримання Сертифікату Курсу ПМД он-лайн. Але ми настійно рекомендуємо всім рятівникам ознайомитися з цим курсом, що значно розширить ваші знання та можливості.

В разі виявлення технічних проблем в роботі сайту, помилок у текстах, а також в разі недостатньо зрозумілої подачі інформації, якщо, на Вашу думку, інформація з окремих тем недостатня або навпаки надлишкова, неточна або застаріла, просимо повідомляти адміністрації сайту використовуючи Зворотній зв’язок.

 

Рекомендуємо почати з першого розділу. Перейти до розділу  ОПД