— Забої, синці

У типовому випадку синці виникають внаслідок забою, що призводить до пошкодження малих підшкірних кровоносних суден, внаслідок чого відбувається крововилив в оточуючі тканини.  Це проявляється  набряком, болем та зміною кольору шкіри на бордовий.

Кровоносні судини стають більш крихкими з віком, тому у літніх людей, як правило, синці виникають легше, ніж у здорових дорослих і дітей. У свою чергу, якщо у дитини спостерігаються надмірні, великого обсягу синці, це може бути ознакою більш серйозних травм і повинно бути приводом для більш ретельного обстеження дитини.

Щоб зменшити набряк та біль треба ушкодженій кінцівці чи частині тіла надати підвищене положення і прикласти холод, використовуючи для цього пузир з льодом з аптечки, кубики льоду загорнуті у чисту тканину (рушник) або використовувати інші охолоджені предмети чи продукти з холодильнику, зволожені рушники, тощо. Охолодження місця забою проводити протягом 30 — 45 хвилин. В залежності від ступеню пошкодження цей процес необхідно повторювати кілька разів можливо протягом кількох днів, до тих пір поки набряк та біль не почнуть зменшуватись.

Після того, як сформувався синець його сліди будуть помітні доти, доки підшкірна клітковина не очиститься від залишків крові, що туди потрапила. Прискорити цей процес можна використовуючи спеціальні креми та мазі для лікування гематом, що містять рутин, бодягу, гепарин (крем з бодягою, «Синяк офф», гелі Троксевазин, «Індовазін», гепаринову мазь і так далі).  Накладають мазі акуратно, легкими втираючими рухами на уражені ділянки 2-3 рази на день.

Якщо синці знаходяться  на голові постраждалого, необхідно поставитись до цього випадку надзвичайно уважно — можливо у жертви струс мозку, і ви повинні перевірити симптоми травми голови .

В наступній темі розглянемо також незначні травми, що на відміну від забоїв та синців, характеризуються порушенням цілісності шкірних покривів. Ці травми — «Порізи і подряпини» , без яких рідко обходиться будь-яка мандрівка.