— СЛР у немовлят. „C” Циркуляція (Circulation)

«C» CIRCULATION (Циркуляція)

Пульс у немовлят визначається на плечовій артерії, яка знаходиться на

1. Плечова артерія

внутрішній частині руки між плечем та ліктем (між біцепсом і плечовою кісткою — мал. 1). Альтернативним місцем визначення пульсу може бути стегнова артерія.

Легко притисніть плечову артерію двома пальцями на кілька секунд. Спробуйте одночасно виявити ознаки дихання. Якщо не відчуєте пульсу протягом 10 секунд, значить серце немовляти не б’ється, і ви повинні приступити до компресій грудної клітки – непрямого масажу серця.

«C» COMPRESSION (Компресія) Ніжна грудна клітка немовляти особливо чутлива до пошкоджень якщо компресія грудної клітки виконується неправильно, тому важливо бути дуже обережним коли рятуєте немовля.

Якщо рятувальник один.

Покладіть три пальці на центр грудини малюка при цьому верхній палець на

2. Натискання двома пальцями однієї руки

уявну лінію між сосками дитини. Підніміть верхній палець вгору і натискайте двома нижніми пальцями (мал. 2). Стискайте приблизно до 1/3 глибини грудної клітки немовляти,це приблизно 1,5 дюйми (4 см).

Рахуйте вголос, поки ви виконуєте 5 циклів з 30 компресій та 2 вдихів до того, як почнете визначати наявність дихання і пульсу у дитини.

ЗАТЕЛЕФОНУЙТЕ 1-0-3!

Якщо пульсу все ще немає, продовжуйте проводити 30 натискань/2 вдихи до тих пір поки не приїде швидка допомога. Якщо в якийсь з моментів у дитини з’явиться пульс, але вона все ще не дихатиме самостійно проводьте рятувальне дихання кожні 3 секунди.

Якщо рятувальників двоє.

3. Натискання великими пальцями двох рук.

НЕГАЙНО ЗАТЕЛЕФОНУВАТИ 1-0-3!
В цей же час один рятувальник розпочинає компресію грудної клітки та робить

15 натискань. Після цього інший  робить 2 вдихи. (Співвідношення 15:2). Якщо рятувальників двоє, краще робити натискання двома великими пальцями обох рук (мал. 3)

Якщо пульсу та ознак дихання немає рятувальники повинні робити цикли з 15 натискань та 2 вдихів до їх відновлення або прибуття швидкої допомоги.

Перед проведенням рятувальних вдихів (штучного дихання) необхідно перевірити прохідність дихальних шляхів.