— СЛР у немовлят. „C” Циркуляція (Circulation)

 

«C» CIRCULATION (Циркуляція)

Пульс у немовлят визначається на плечовій артерії, яка знаходиться на внутрішній частині руки між плечем та ліктем (між біцепсом і плечовою кісткою). (Рис. 1).

Легко притисніть плечову артерію двома пальцями на 3-5 секунд. Якщо не відчуєте пульсу протягом цього часу, значить серце немовляти не б’ється, і ви повинні приступити до компресій грудної клітки – непрямого масажу серця.

 
1. Плечова артерія

 

«C» COMPRESSION (Компресія) Ніжна грудна клітка немовляти особливо чутлива до пошкоджень якщо компресія грудної клітки виконується неправильно, тому важливо бути дуже обережним коли рятуєте немовля.Покладіть три пальці на центр грудини малюка при цьому верхній палець на уявну лінію між сосками дитини. Підніміть верхній палець вгору і натискайте двома нижніми пальцями (рис. 2). Стискайте приблизно до 1/3 -1/2 глибини грудної клітки немовляти. 2. Розташування рук 
Рахуйте вголос, поки ви виконуєте 5 циклів з 30 компресій та 2 вдихів до того, як почнете визначати наявність дихання і пульсу у дитини.
Не забудьте зателефонувати 1-0-3!Якщо пульсу все ще немає, продовжуйте проводити 30 натискань/2 вдихи до тих пір поки не приїде швидка допомога. Якщо в якийсь з моментів у дитини з’явиться пульс, але вона все ще не дихатиме самостійно проводьте рятувальне дихання кожні 3 секунди.Якщо пульсу та ознак дихання немає після перших 5 циклів з 30 натискань та 2 вдихів необхідно перевірити прохідність дихальних шляхів