— СЛР у дітей. „C” Циркуляція (Circulation)

 

 C” Circulation  (Циркуляція)

Для того, щоб визначити, чи б’ється серце дитини, покладіть два пальці на її сонну артерію, розташовану в заглибленні між трахею і шийним м’язом в «сонному трикутнику» (рис. 1), і прикладіть невеликий тиск на кілька секунд.

Одночасно намагайтеся виявити ознаки дихання. Якщо протягом 10 секунд ви не знайшли у постраждалої дитини пульс — значить серце її не б’ється і ви повинні розпочати стискання (компресію) грудної клітини – непрямий масаж серця.

! Всі сумніви при визначенні ознак життя трактуються, як відсутність пульсу та/або дихання.

1. Сонна артерія1. Сонна артерія

 
C” COMPRESSION  
(Компресія)

Коли виконується масаж серця у дитини правильне розташування рук є навіть більш важливе ніж у дорослих. Положіть два пальці на грудину (у нижній частині грудної клітки де з’єднуються нижні ребра) та тоді положіть основу долоні другої руки одразу вище ваших пальців. (рис.2)

Менше та значно тендітніше тіло дитини потребує меншого тиску при виконанні компресій грудної клітки. Глибина натискань (компресій) у дитини до 2-х дюймів (до 5 см). Якщо ви відчуваєте або чуєте легкий хруст то можливо ви тиснете занадто сильно. Застосовуйте менший тиск при подальших діях.


2. Правильне розташування рук

2. Правильне розташування рук

Якщо рятувальник один.

Рахуйте вголос поки натиснете 30 раз, зробіть два вдихи. Виконайте 5 циклів з 30 компресій та 2 вдихів перед тим як шукати в дитини ознаки її власного дихання та пульсу на сонній артерії. (Співвідношення 30:2).
НЕ ЗАБУДЬТЕ ЗАТЕЛЕФОНУВАТИ 1-0-3!

Якщо рятувальників двоє.

НЕГАЙНО ЗАТЕЛЕФОНУВАТИ 1-0-3! В цей же час один розпочинає компресію грудної клітки та робить 15 натискань. Після цього інший рятувальник робить 2 вдихи.  (Співвідношення 15:2).

Компресія грудної клітини постачатиме кров до серця і мозку, але якщо жертва залишається без реагування потрібно перевірити прохідність її дихальних шляхів.