— СЛР у дітей. «B» ДИХАННЯ (BREATHING)

Примітка: ви можете пропустити цей крок, якщо виконуєте СЛР “тільки руки”.

Якщо дитина залишається без реагування та все ще не дихає самостійно, затисніть їй ніс своїми пальцями або щільно обхопіть його  рот і ніс своїм ротом і зробіть дитині два вдихи. (рис. 1)

Пам’ятайте, що легені дитини мають значно менший обсяг ніж у дорослих. Коли робите штучне дихання дитині, обов’язково використовуйте менш потужні вдихання і стежте за грудьми дитини, щоби запобігти здуттю живота.

 
рис.1

Якщо таке трапиться і дитина блюватиме, поверніть її голову в сторону та очистіть ротову порожнину від стороннього вмісту перед тим як продовжити рятувальні заходи.

Проведіть два повні вдихи. Між кожним вдихом дозвольте легеням дитини розслабитись – при цьому прикладіть вухо біля її рота та слухайте, як виходить повітря і дивіться за падінням грудної клітки. Два вдихи не повинні тривати більше ніж 10 секунд — паузи між компресіями повинні бути мінімальними і пов’язаними тільки з рятувальними диханнями.

Якщо дитина залишається без реагування (не дихає, відсутні кашель або рухи), продовжуйте компресію грудної клітки — непрямий масаж серця.

Якщо ви один.

Цикл з 30 компресій та 2-х вдихів повинен продовжуватись 4 рази. Після кожного циклу не забудьте перевірити пульс на сонній артерії. Перевірку пульсу після четвертого циклу пробуйте проводити одночасно з проведенням вдихів або безпосередньо після них.

В разі відсутності пульсу продовжуйте виконання 30 компресій/2 вдихів, перевіряючи пульс кожні 4 цикли до тих пір, поки не надійде професійна допомога.

Якщо рятувальників двоє або більше (команда). 

Безперервно виконуйте цикли з 15 компресій та 2-х вдихів. Через кожні 2 хвилини перевіряйте пульс на сонній або стегновій артерії.

В разі відсутності пульсу продовжуйте виконання 15 компресій/2 вдихів, перевіряючи пульс щохвилини до тих пір, поки не надійде професійна допомога.

Якщо ви відчули наявність пульсу, тобто з’явилося  серцебиття, але дитина все ще не дихає, рятувальне дихання має продовжуватись — один рятувальний вдих кожні 5 секунд. Після першого рятувального вдиху, рахуйте 5 секунд, та якщо дитина не почала дихати самостійно, робіть наступний рятувальний вдих.

Навіть якщо підготовка реаніматора є недостатньою реанімаційні заходи у дитини обмежувати виключно масажем серця за методикою СЛР “тільки руки” менш ефективно ніж у дорослих! Тому треба намагатися робити штучне дихання за описаною методикою.

Підсумки