— СЛР у дітей. Підсумки

СЛР для дітей застосовується у будь якої особи віком від 1 до 10 або 14 років, яка не досягла статевого дозрівання (приблизно за рік до статевого дозрівання), що визначається за відсутністю розвинених вторинних статевих ознак. Процедура подібна до СЛР у дорослих з невеликими, але дуже важливими відмінностями.

1. Перевірте реагування голосно окликаючи та м’яко струшуючи постраждалу дитину. НЕ трясіть дитину якщо є підозра на травму спинного мозку.

2. Пам’ятайте мнемонічне правило C-A-B:

  • Circulation (Циркуляція, компресія): якщо пульс відсутній і ви один, виконайте 30 компресій грудної клітки, використовуючи правило 1 рука, 2 дюйми (близько 5 см). Якщо рятувальників двоє і більше викликайте 1-0-3 і одночасно починайте виконання компресій грудної клітки.

  • Airway (Дихальні шляхи): нахиліть голову назад і підніміть підборіддя, щоби звільнити дихальні шляхи.

  • Breathing (Дихання): затисніть ніс дитини своїми пальцями або щільно обхопіть її рот і ніс своїм ротом і зробіть дитині два вдихи, стежачи за розширенням грудної клітини при кожному вдиху.

    3. Якщо ви один продовжуйте виконувати СЛР, через 2 хвилини після початку реанімації викличте швидку, зателефонувавши 1-0-3.

    4. Перевірте пульс та, якщо необхідно, виконайте цикл з 30 натискань та 2-х вдихів знову (якщо ви один), перевіряючи пульс щохвилини. Якщо рятувальників двоє безперервно виконуйте цикли компресій та дихань у співвідношенні 15:2, перевіряючи пульс на сонній чи стегновій артерії.

    5. Продовжуйте цикли до тих пір поки не з’являться ознаки життя у дитини (пульс та дихання) або поки не приїде спеціалізована допомога.

Вітаємо! Ви зараз ще на один крок ближче до завершення цього СЛР курсу. Наступний тест повинен бути сприйнятий в якості вправи для зміцнення знань стосовно СЛР для дітей. І ми рекомендуємо обов’язково його пройти до переходу до наступної частини курсу.

Пройди тест.