СЕРЦЕВО-ЛЕГЕНЕВА РЕАНІМАЦІЯ (СЛР) У ДІТЕЙ

У відповідності з керівними настановами Американської асоціації серця СЛР для дітей  проводять для будь-якого потерпілого у віці від 1 до 10 або 14 років, який не досяг статевого дозрівання, що визначається за відсутністю розвинених вторинних статевих ознак (приблизно за один рік до статевого дозрівання).   Хоча деякі з матеріалів цього урока можуть здатися такими, що повторюються, настійно рекомендуємо вам не пропускати його, так як існують дуже суттєві відмінності, важливі у застосуванні при порятунку дитини.

Відмінності СЛР у дитини від СЛР дорослого:

  1. Якщо рятувальник один — негайний початок СЛР протягом 2 хвилин (5 циклів компресій та штучного дихання) тільки після цього викликати швидку, якщо протягом цього часу ніхто цього так і не зробив.
  2. Якщо  рятувальник один — співвідношення компресій і рятувальних вдихів складає 30:2, якщо рятувальників двоє — співвідношення 15:2.
  3. Глибина натискань складає одну третину глибини грудної клітки близько 2 дюймів (5 см).
  4. В більшості випадків натискання проводяться однією рукою, але у більших дітей можуть застосовуватися дві руки, як у дорослих тільки більш обачно і обережно.

Перше, що потрібно пам’ятати при СЛР у дітей це те, що в дитячому віці зупинка серця рідко викликана серцевою недостатністю, але, частіше виникає при таких ушкодженнях, як отруєння, вдихання чадного газу, або черепно-мозкова травма, яка викликає зупинку дихання. І оскільки діти більш життєздатні, ніж дорослі, статистика показує, що вони мають тенденцію реагувати на СЛР набагато краще, за умови якщо допомога надається якомога швидше.

Якщо дитина не реагує, не дихає та не має пульсу, і ви з ним наодинці, починайте рятувальні заходи негайно. Виконуйте СЛР 2 хвилини до набору 103. Перш ніж подзвонити у швидку допомогу, негайно перевірте жертву за реагування, обережно струшуючи дитину і голосно питаючи: «Ти в порядку?»

НЕ трясіть дитину, якщо ви підозрюєте, що у неї можливе пошкодження спинного мозку.

Якщо дитина явно без свідомості, пам’ятайте мнемонічне правило C-А-В і починайте допомогу з перевірки  циркуляції та проведення компресії грудної клітини.