СЕРЦЕВО-ЛЕГЕНЕВА РЕАНІМАЦІЯ (СЛР) У ДІТЕЙ

У відповідності з керівними принципами Американської асоціації серця СЛР для дітей  проводять для будь-якого потерпілого у віці від 1 до 10 або 14 років, який не досяг статевого дозрівання, що визначається за відсутністю розвинених вторинних статевих ознак.   Хоча деякі з матеріалів цього урока можуть здатися такими, що повторюються, настійно рекомендуємо вам не пропускати його, так як існують дуже суттєві відмінності, важливі у застосуванні при порятунку дитини.

Перше, що потрібно пам’ятати при СЛР у дітей це те, що в дитячому віці зупинка серця рідко викликана серцевою недостатністю, але, частіше виникає при таких ушкодженнях, як отруєння, вдихання чадного газу, або черепно-мозкова травма, яка викликає зупинку дихання. І оскільки діти більш життєздатні, ніж дорослі, статистика показує, що вони мають тенденцію реагувати на СЛР набагато краще, за умови якщо допомога надається якомога швидше.

Якщо дитина не реагує, і ви з ним наодинці, починайте  рятувальні заходи негайно і виконуйте СЛР, принаймні 1 — 2 хвилини до набору 103. Перш ніж подзвонити у швидку допомогу, негайно перевірте жертву за реагування, обережно струшуючи дитину і голосно питаючи: «Ти в порядку?» НЕ трясіть дитину, якщо ви підозрюєте, що у неї можливе пошкодження спинного мозку.

Якщо дитина явно без свідомості, пам’ятайте мнемонічне правило C-А-В і починайте допомогу з перевірки  циркуляції та проведення компресії грудної клітини.