— СЛР дорослих. «B» ШТУЧНЕ ДИХАННЯ (BREATHING)

Штучне дихання «з роту в рот»

Примітка: ви можете пропустити цей крок, якщо виконуєте СЛР «тільки руки».

Коли дихальні шляхи жертви вільні від будь-яких перешкод, обережно підтримуйте його підборіддя так, щоб тримати його припіднятим з головою нахиленою назад таким чином, що підборіддя та грудина творять тупий кут. Затисніть ніс пальцями, щоб запобігти втраті повітря при проведенні штучного дихання, і щільно обхопіть губами рот постраждалого, забезпечивши герметичність. (мал. 1). Коли ви проводите штучне дихання, тримайте погляд на його грудях. Намагайтеся не роздмухувати надмірно легені жертви, так як це може призвести до вдування повітря у шлунок, що може викликати у жертви блювотний рефлекс. Якщо блювота все ж таки станеться, поверніть голову людини у бік і видаліть весь вміст з рота перш ніж продовжити.Проведіть два повні вдихи (мал.1). Між кожним вдихом дозвольте легеням жертви розслабитись – при цьому прикладіть вухо біля його рота та слухайте, як виходить повітря і дивіться за падінням грудної клітки (мал.2) Якщо жертва залишається без реагування (не дихає, відсутні кашель або рухи) та відсутній пульс, продовжуйте компресію грудної клітки — непрямий масаж серця. Цикл з 30 компресій та 2-х вдихів повинен продовжуватись 4 рази. Після кожного циклу не забудьте перевірити пульс на сонних артеріях та будь-які інші ознаки реагування.

В разі відсутності пульсу продовжуйте виконання 30 компресій/2 вдихів, перевіряючи пульс після кожних 4 циклів до тих пір поки не надійде професійна допомога.

Якщо ви відчули наявність пульсу, тобто з’явилося  серцебиття, але постраждалий все ще не дихає, штучне дихання має продовжуватись — один штучний вдих кожні 5 секунд (не забувайте затискати ніс для запобігання втрати повітря під час дихання). Після першого штучного вдиху, рахуйте 5 секунд та якщо жертва не почала дихати самостійно, робіть наступний штучний вдих.
Перерва в компресії (натисканнях) для проведення штучного дихання не повинна перевищувати 10 секунд!

Якщо підготовка реаніматора є недостатньою реанімаційні заходи обмежуються виключно масажем серця за методикою СЛР «тільки руки».  Штучне дихання не проводиться!

 

Підсумки

1. Проведіть два вдихи

 2. Нехай жертва видихає самостійно