— СЛР дорослих. Підсумки

У разі виникнення надзвичайної ситуації Ви можете бути єдиним шансом жертви на виживання. До прибуття швидкої і отримання доступу до професійної допомоги, ви можете значно збільшити шанси жертви на виживання просто пам’ятаючи і ефективно проводячи серцево-легеневу реанімацію.

1. Перевірте здатність жертви реагувати на гучний голос та легке струшення.  НЕ трясіть і не рухайте постраждалого, якщо ви підозрюєте, що він може мати ушкодження спинного мозку. В цьому випадку енергійно потріть грудину постраждалого кісточками ваших пальців або натисніть на больові точки (нігтьове ложе, надключична область, місце вимірювання пульсу на сонній артерії)

2. Зателефонуйте 1-0-3 (якщо є інші свідки, попросіть зателефонувати на швидку когось з них). Використовуйте телефон з гучним зв’язком для прослуховування підказок диспетчера до приїзду швидкої.

3. Покладіть постраждалого на тверду поверхню. Звільніть від одягу його шию і груди.

4. Знайдіть кінець грудини.  Розташуйте основу долоні однієї руки на нижній половині грудини. Уникайте натискань  на кінець грудини, де розташований мечеподібний відросток, який може відломитися та пошкодити печінку, викликавши внутрішню кровотечу. Для цього край долоні руки не повинен бути нижче ніж два поперечних пальця від края грудини. Покладіть другу руку поверх першої.

5. Тисніть прямо вниз з частотою не меншою ніж  100 та не більшою 120 натискань на хвилину на глибину 2-2,4 дюйми (5-6 см)

6. Дозвольте грудям повністю розправлятися між компресіями. Не змінюйте положення рук та не відривайте їх між компресіями, але при цьому не здійснюйте на груди постраждалого жодного тиску під час розправлення грудної клітки!

7.  Виконання правильної СЛР є досить виснажливою процедурою. Краще її робити в команді і мінятися позиціями з іншими реаніматорами при втомі. При цьому треба запобігати виникненню пауз між компресіями не пов’язаними з проведенням вдихів!

8. Пам’ятайте мнемонічне правило CAB:

  • «C» — Circulation/Commression (Циркуляція крові/ Компресія грудної клітини): якщо пульс відсутній, виконати 30 компресій грудної клітки за правилом: 2 руки, 2 дюйми (5-6 см) з частотою не меншою ніж  100 (але не більше 120) стискань на хвилину.  
  • «A» — Airway  Прохідність повітря дихальними шляхами забезпечується нахилом голови назад з одночасним підняттям підборіддя (head-tilt/ chin-lift maneuver)
  • «B» — Breathing (Дихання)  затисніть постраждалому ніс і зробіть 2 вдихи, спостерігаючи за розширенням грудної клітки  під час дихання.
  1. Після чотирьох циклів з 30 компресій та двох вдихів перевірте пульс і при необхідності виконуйте цикли знову.
  2. Цикл 30 компресій – 2 вдихи проводиться незалежно від того, надаєте ви допомогу постраждалому один чи за участю іншого реаніматора.
  3. Цикл 30 компресій – 2 вдихи проводиться до того часу поки не відновляться життєві функції організму постраждалого або поки не надійде кваліфікована медична допомога.

Вітаємо! Ви завершили перший урок серцево-легеневої реанімації. Тепер пропонуємо короткий тест призначений для перевірки та зміцнення отриманих знань по СЛР дорослих.  Ми настійно рекомендуємо Вам пройти цей тест, перш ніж перейти до наступного розділу.

Чи готові Ви? Перейдемо до тесту