СЕРЦЕВО-ЛЕГЕНЕВА РЕАНІМАЦІЯ ДОРОСЛИХ.

Керівними принципами Американської асоціації серця (AHA) визначено, що дорослими  для здійснення СЛР вважаються будь-які дорослі особи та підлітки у віці старше приблизно 10 — 14 років з наявними вторинними статевими ознаками.

Процедура, викладена в наступних уроках подібна до СЛР для дітей (віком до 10-14 років з нерозвиненими вторинними статевими ознаками) та СЛР для немовлят (діти віком до 1-го року), хоча існують деякі критичні відмінності.

Перед початком будь-яких рятувальних дій, ви повинні пам’ятати про необхідність перевірки постраждалого на реагування — виявлення ознак свідомості.

Для виявлення ознак свідомості легко струсніть жертву і голосно спитайте: «Ти в порядку?» щоб побачити, чи є реагування. Якщо ви знаєте постраждалого, називайте його по імені під час того, як труситимете його.

Якщо ви підозрюєте, що постраждалий зазнав травми хребта або шиї, не рухайте і не трясіть його.

В такому разі, перевіряти його на реагування можна натискаючи олівцем, кульковою ручкою, сірником на нігтьове ложе пальців, уважно спостерігаючи за найменшими ознаками реагування.

Якщо ознак свідомості немає, відразу набирайте 1-0-3 і невідкладно переходьте до «C» (Перевірки та відновлення циркуляції крові).