— Пожежа
Якщо сталося займання в квартирі, офісі, класі, машині чи стерні у полі або трави у лісі негайно спробуйте його якнайшвидше ліквідувати. Найкращий метод — це збити полум’я вогнегасником. Якщо вогнегасника немає можна це зробити шматком матерії (ковдра, одяг чи будь-що інше), віником, палкою або будь-яким іншим предметом. Поки вогонь не набрав сили, це зробити, як правило, не важко. Якщо під рукою є вода застосовуйте її, щоби залити вогонь чи змочити предмети, якими ви збиваєте полум’я. Якщо води немає — не витрачайте час на її пошук, бо за цей час вогонь вийде з під контролю і загасити його буде набагато важче. Не застосовуйте воду та вологі предмети для гасіння електропроводки та електроприладів що горять! Якщо зайнявся розлитий бензин чи інша легкозаймиста речовина не намагайтеся гасити полум’я топчучи його ногами — вогонь легко може перекинутися на ваш одяг і спричинити серйозні опіки.
Якщо займання на початковій стадії ліквідувати не вдалося і пожежа вийшла з-під контролю вжийте всіх заходів для власного порятунку та порятунку інших людей. Найголовнішим кроком тут буде дзвінок в пожежну частину 1-0-1!
Небезпеку для людей при пожежі становить висока температура повітря, задимленість, підвищена концентрація окису вуглецю та інших шкідливих продуктів згоряння, а також можливе обвалення конструкцій будівель, споруд. При суцільних та масових пожежах висока температура і задимленість можуть бути небезпечними і в проміжках між будинками, у дворах, на вулиці, в лісі та інших місцях. Якщо видимість у зоні задимлення стає менше 10 м, входити в цю зону по можливості не слід. Задимлення і висока температура особливо небезпечні в підвалах і на верхніх поверхах будівель.
Рятуючи потерпілих із палаючого будинку, необхідно дотримуватися таких правил. Якщо для порятунку людей потрібно пройти через палаюче приміщення, треба накритися мокрою ковдрою, шматком щільної тканини або плащем. Двері в задимлене приміщення відкривають обережно, тому що швидкий приплив свіжого повітря викличе спалах полум’я. Через сильно задимлене приміщення краще рухатися поповзом або пригнувшись. Шукаючи постраждалих, окликніть їх; пам’ятайте, що маленькі діти від страху часто ховаються під ліжко, у шафу, забиваються в кут і інші місця. Евакуюючи потерпілого з палаючого будинку, постарайтеся накрити його яким-небудь покривалом. Якщо на вас загориться одяг, не намагайтеся бігти — це ще більше роздуває полум’я, краще лягти на землю і, перекочуючись, постаратися збити полум’я. Побачивши людину, на якій загорівся одяг, накиньте на неї пальто, плащ або яке-небудь покривало і щільно притисніть, цим ви обмежите доступ повітря і припинете горіння; при наявності у постраждалого опіків накладіть пов’язки і відправте його до найближчої лікувальної установи.
Наступна тема: Рятування потопаючого