— Отруєння газами

Найчастіше газове отруєння відбувається побутовим та чадним газом.

Чадний газ не можна побачити або відчути на смак або запах. І саме тому отруєння газом представляє особливу небезпеку.

Чадний газ утворюється при неповному згорянні різних речовин, до складу яких входить вуглець. Також чадний газ є дуже токсичним компонентом вихлопних газів.

Дуже часто отруєння чадним газом наступає в результаті неправильного використання печей або котлів, що працюють на вугіллі або газі.

Природний газ теж не можна побачити і відчути. Для того, щоб підвищити ступінь безпеки, в нього додають невелику кількість інших газів з неприємним запахом.

Якщо в організм людини потрапляє побутовий або чадний газ, то вони блокують здатність еритроцитів крові переносити кисень і в кінцевому результаті викликають удушення.

Симптоми отруєння газом

Найперший симптом — це головний біль або запаморочення;
Болі в грудях;
Зайва дратівливість;
Втрата свідомості;
Почервоніння шкіри.
Отруєння організму найчастіше настає у сплячих людей, а також дітей, залишених без нагляду. Також чадний газ отруює під час пожежі.

Причини отруєння газом

Отруєння газом настає в результаті неправильного поводження з опалювальними приладами. Крім цього отруєння газом може бути викликане навмисно, наприклад, в суїцидальних цілях.

Чадний газ виробляють такі прилади: кухонні плити, печі, домашні печі, каміни, водонагрівачі, дров’яні печі.

Фактори ризику отруєння газом

Вдихання будь-якого виду газу дуже небезпечно для організму. Але особливо чутливі до впливу газу діти, літні люди, вагітні жінки, а також люди з хронічними захворюваннями крові, легенів і серця.

Ускладнення отруєння газом

На складність отруєння впливає концентрація і тривалість впливу на організм газу. Так отруєння можуть викликати серцеву недостатність і незворотні пошкодження головного мозку.

Перша допомога при отруєнні газом

Після виявлення перших симптомів рекомендується відразу ж вийти на свіже повітря, а також викликати швидку. Якщо ви знаходитесь в квартирі і відчули запах газу, одразу ж відкрийте вікна і перевірте, чи виключене все газове обладнання. Обов’язково викличте газову службу.

Якщо ви виявили людину в несвідомому стані в квартирі, де відчувається запах газу, або в не провітрюваному гаражі, де знаходиться автомобіль з включеним двигуном, запам’ятайте послідовність заходів, швидке виконання яких дуже важливо для порятунку потерпілого:
1. Розкрийте двері.
2. Припиніть надходження газу: перекрийте газ, вимкніть двигун автомобіля.
3. Відкрийте вікна і двері.
4. Як можна швидше винесіть потерпілого на свіже повітря.
При  отруєнні побутовим, чадним газом і вихлопними автомобільними газами потерпілого слід негайно доставити до медичного закладу.

Надаючи першу допомогу потерпілому від отруєння, переконайтеся в тому, що у вас є підмога. Бо увійшовши в приміщення, ви самі можете отруїтися газом. Не включайте світло!

Профілактика отруєння газом

Вчасно перевіряйте роботу газових пристроїв (плит, колонок, котлів). Якщо спрацював детектор газу, відразу ж виходьте на вулицю і викликайте газову службу.

Заводячи машину в гаражі, завжди відкривайте двері.

Для того, щоб уникнути отруєння газом, не використовуйте газову плиту для обігріву приміщення.

Портативні газові печі використовуйте виключно на відкритому повітрі.

Не закривайте димохідну заслінку в печі до повного згоряння в ній палива.

Наступна тема: Вибухи на вулиці