— Напад собаки

Умовно варіанти собачої агресії можна розділити на чотири групи:
— Коли собаку нацьковує господар;
— Коли собаці здається, що ви нападаєте на її господаря (або загрожуєте);
— Коли собака нападає на нейтральній території, якщо її щось дратує (біжать люди, бурхливо жестикулюючі і роблячі загрозливі рухи люди, п’яні …);
— Коли собака скажентй і кидається на все, що рухається.
Собака може бути натасканний і не натасканний на людину. Натасканий собака дуже небезпечний, тому що вміє нападати навіть на озброєну людину і ухилятися від ударів в т.ч. і зброєю. Вірогідність випадково зустрітися з таким собакою, особливо без господаря, дуже мала.

Собаки нападають звичайно в такий спосіб:
1) Спереду. Ухиляються від ударів, того, хто захищається і намагаються обійти його збоку/ззаду. Після чого кусають за руку, за ногу і т.п.
2) Ззаду (наздоганяючи). Важкий собака зазвичай дістає людину за торс зубами і валить на землю. Середній собака збиває людину з ніг, стрибаючи всіма чотирма лапами на нього і б’ючи в область попереку. Легкі собаки заскакують на спину і намагаються вчепитися у плече або шию і повиснути на людині.
Правила поведінки при зіткненні з собакою.
— Ні в якому разі не можна собаки боятися. Вони адреналін відчують здалеку.
— Не можна тікати від собаки (не втечете!). Не можна повертатися до нього спиною.
— Нетреновані собаки відчувають себе невпевнено, якщо втрачають господаря з виду або коли віддаляються від території, що ними охороняється. Має сенс відступити так, щоб собака опинився в іншій обстановці, ніж на початку зіткнення. Втративши впевненість, він стає менш агресивним і можливо відступить сам.
— Можна спробувати заричати на собаку і показати йому зуби. Або загрозливо закричати.
— Хороший прийом, якщо собака стрибає на вас спереду, бажаючи вчепитися в горло: перед горлом виставляється рука, і як тільки собака в неї вчепитися, друга накладається на шию собаки ззаду. Потім різко рукою, яка в пащі, робиться рух від себе / вгору / убік. Рука, яка лежить на шиї, робить ривок на себе — шия собаки при цьому ламається.
— Зауваження для тих, хто відчуває страх при зустрічі з собакою.

Є такий психологічний прийом: Треба сприймати собаку не як тварину, а як людину маленького зросту з гострими зубами.

Для оборони від собак годяться всякі предмети: палиці, пляшки, тощо. Ними можна лупити собаку за життєвими точкам, а можна запихати в глотку. Класика — це дубина. Підходить також власний одяг — наприклад дати собаці вчепиться в рукав куртки, накинути куртку на морду і т.д. Поки він займається курткою, його можна прибити. Або придушити.
Список життєвих точок собак:
— Кінчик носа
— Перенісся
— Перехід від морди до лоба (З класики — на два пальці вище перетину ліній від правого ока до лівого вуха і від лівого ока до правого вуха. Вражати сильним ударом кулака або палкою перпендикулярно до поверхні. Якщо влучити як треба собака загине.
— Основа черепа
— Середина спини
— Сідничний бугор
— Скакальний суглоб
— Живіт
— Сонячне сплетіння
— Зап’ясток
У той же час виколювання очей, переломлення вух, лап, хвоста, ребер, удари по боках хоч і викликають біль, не завжди змушують відступити.
— Спущений з повідця собака негайно кидається на ворога (якщо нацькували), тому важливо вловити момент атаки, і зустріти псину потужним ударом в груди або живіт. Відлетів, заскиглив — ногою ще пару раз під дих, чим-небудь важким по морді, по носі, по потилиці.
— Погляд собаки завжди спрямований у місце, яке він хоче вкусити, тому не так вже й складно ухилитися і збити його з ніг у момент стрибка. Поштовхи, що збивають собаку з траєкторії повинні бути сильними і  бистрими, інакше ухопить. Їх слід проводити в область лопатки, в шию і груди.
— Не можна самому провокувати напад собаки, кричати на неї і господаря, махати руками, підходити несподівано ззаду і несподівано заговорювати з власником. (Особливо в темний час доби) Не можна тягнути руки до чужого собаки, гладити її, командувати нею. Особливо обережно з собаками в намордниках і / або на коротких повідках — просто так їх ніхто не одягне.
— Якщо собака таки вчепився, то у нього на шиї під щелепою, з обох сторін трахеї, є такі як би виїмки. Якщо в них вкласти пальці (великий і вказівний) і сильно здавити з обох сторін, то відпустить.
Таким чином можна взяти собаку, що називається на больовий контроль. Тільки спочатку подивіться у знайомих собак, а то в екстремальній ситуації з першого разу складно намацати. Деяка практика потрібна.

Р.S. Загалом, за бойовими характеристиками ненавчений собака сильно поступається людині. Перед навченою людиною ненавчений собака взагалі не котирується, а навчений собака йому сильно поступається. Ненавченій та / або неозброєній людині зіткнення з навченим собакою може коштувати життя.
Попередні зауваження:
— Якщо у вас є якась зброя, тримайте її таємно, за спиною, затуляючи будь-якими іншими предметами чи частинами тіла.
— Якщо у вас її немає, то постарайтеся підібрати якусь палицю, пляшку, камінь.
— Краще заздалегідь приготуватися, що без пари-трійки укусів не обійдеться.
Стійка:
— Ноги зігнути в колінах і звести до центру. Передпліччя тримати не горизонтально, а вертикально — важче схопити зубами. Прикривати ними корпус і обличчя. До собаки повернутися боком або полубоком. Опустити підборіддя, щоб прикрити шию. Бажано на одне з передпліч намотати одяг.
Пересування:
— Намагайтеся, щоб всі рухи руками були круговими. Ненавченому собаці рідко вдається схопити руку, що швидко рухається по колу, крім того так його легше обдурити.
— Краще самому на собаку не нападати, а йти в сторону при його атаці і потім за потреби атакувати.
— Оскільки собаки нападають, в основному стрибаючи, то дуже легко уйти від атаки в бік і до часу утримуватися від контратак взагалі. У ненавченого собаки після пари хвилин невдалих атак може пропасти інтерес до бійки.
Найкраще освоювати такі переміщення і обманні рухи, граючи зі знайомим собакою.
Прийоми:
— Стандартні удари руками, ногами і всякою арматурою. Уразливі місця були описані.
— Ловля собаки на стрибку: відхід з лінії атаки убік, потім удар або захоплення з кидком. Кидок проводитися, як продовження стрибка собаки — тобто на кінцевій фазі її стрибка хапаєте і виснете всією масою. Добре б виконати це так, щоб він довбонувся об землю мордою або боком. Після того, як собака на землі, проводиться утримання або добивання. У першому випадку просто треба сісти колінами на собаку і притиснути морду до землі, попередньо вигнувши шию до межі. Можна застосувати удушення. Загалом техніка досить стандартна.

Вітаємо з закінченням розділу «Екстремальні ситуації». Пройдіть Екстрім. ЗАКЛЮЧНИЙ ТЕСТ.